• Kviečiame atlikti praktiką


 • VšĮ Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus kviečia įvairių studijų krypčių (menotyros, sociologijos, politologijos, literatūrologijos ir kt.) studentus atlikti pažintinę praktiką!

  Kiekvienas studentas, turintis idėjų ir motyvacijos, turi išskirtinę galimybę prisidėti prie unikalios ir visiškai naujos institucijos kūrimo. Čia vyks įvairiausi renginiai ir parodos, bus kuriamos meninių ir istorinių vertybių ekspozicijos, vyks knygų pristatymai, vieši politiniai debatai bei daug kitų visuomeninių renginių, kurių dalimi galite tapti ir Jūs, studentai!

  Susidomėjusiems išsamesnę informaciją teikia:

  Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus vadovas Arūnas Antanaitis

  Tel.: 8 687 72805 Susidomėjusiems išsamesnę informaciją teikia:

  E. paštas: a.antanaitis@hmf.vdu.lt

 • Prezidentinėje bibliotekoje praktiką atlikę studentai:


 • Julius Litinskas

  Esu Paryžiaus politikos mokslų instituto pirmakursis, kur studijuoju Europos-Amerikos regionų studijų programoje. Mane labiausiai domina teisės mokslai ir sociologija, o įdomiausia, kai šios disciplinos susijungia į vieną visumą. Pirmaisiais metais universitete daug gilinausi į tai, kaip teisinė sąmonė sąveikauja su kultūrinėmis praktikomis. Ateityje norėčiau pradėti mokslinę veiklą arba dirbti žmogaus teisių apsaugos srityje nevyriausybiniame sektoriuje. Ieškodamas prasmingų darbų ir įdomios veiklos, atradau praktikos galimybę šioje bibliotekoje-muziejuje ir džiaugiuosi galėdamas prisidėti prie jos šviečiamosios veiklos bei tyrimų.

  Manvydas Džiaugys

  Esu Vytauto Didžiojo universiteto studentas ir atlikti pažintinę praktiką Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje nusprendžiau dėl daugelio priežasčių. Vienas esminių motyvų tai nuoširdi pagarba Valdo Adamkaus asmenybei, jo veiklai ir viso gyvenimo atsidavimui Lietuvai. Kitas svarbus veiksnys, tai Santaros-Šviesos klubas ir jame atrasti bičiuliai. Šis sambūris mane dar studijų laikais Jungtinėje Karalystėje įtraukė ir nenustojo skatinęs permąstyti asmenines nuostatas, kelti klausimus apie save bei savo santykį su kitais žmonėmis bei Lietuva. Tikiu šios bibliotekos-muziejaus ateitimi ir džiaugiuosi jei savo mažais darbais galiu prisidėti prie šios idėjos tapsmo realybe.

  Lilija Kunstaitė

  Esu III kurso VDA KF architektūros katedros studentė. Mėgstu skaityti,domiuosi istorija, taip pat žaviuosi senais pastatais bei su jeis susijusiomis istorijomis. Todėl džiaugiuosi, kad praktikos metu teko dirbti Valdo Adamkaus bibliotekos – muziejaus patalpose, kur atlikome šio pastato apmatavimus.

  Dominyka Naujokaitė

  Ši raudonplaukė mergina studijuoja Viešąją komunikaciją Vytauto Didžiojo universitete. Pasižymi liberaliomis pažiūromis, jaučia potraukį egzistencializmo rašytojams, filosofams atskleidžiantiems gyvenimo ironijas bei paradoksus. Tiki, kad televizija ją lavina, nes kiekvieną kartą, kai kas nors įjungia televizorių, ji išeina į kitą kambarį ir skaityto knygą. Mano, kad yra būtina netoleruoti netolerancijos.

  Agnė Baršauskaitė

  Esu menotyros ketvirtakursė, studijų metu atradau susi˛avėjimą architektūros bei fotografijos mokslais, o vardan pomėgio keliauti paraleliai studijuoju kalbas. Apskritai daug skaitau, domiuosi nematerialine pasaulio puse… vizijos, misijos, intuityvus gyvenimas, – taigi ir viso to atspind˛iai realybėje – menas. Ko gero iš menų labiausiai žavi pats neapčiuopiamiausias- muzika, kurią naudoju ir kaip terapiją, kasdienybės dalį ir kaip būdą išreikšti save. Todėl ir muzikos įkvėpti ar paskatinti reiškiniai(alternatyvūs sociokultūriniai judėjimai: hipiai, bitnikai, ir t.t. jau antri metai yra mano tyrimų objektas.

  Lukas Rimkevičius

  Nuo seno domiuosi istorija ir iš dalies ja gyvenu. Mėgstu į ją žiūrėti kaip į dar vieną saviraiškos galimybę, todėl labai džiaugiuosi, kad pabaigiau istorijos bakalauro studijas VDU. Šiuo metu toliau studijuoju VDU magistratūroje – Migracijos politiką ir lietuvių diasporos istoriją. Save taip pat išreiškiu muzikoje. Be įvairių trumpalaikių projektų, vadybininkauju ir groju grupėje “Random Fingers”, dalyvauju džiazinio choro “StudArt” veikloje.” Sportas visad buvo mano gyvenimo dalis. Be šaudymo ir futbolo rimtai susidomėjau regbiu ir šiam sportui skyriau daugiau nei septynis metus. Buvau atrinktas dalyvauti U-19 Lietuvos regbio rinktinės stovyklose. Šiuo metu profesionaliai nesportuoju. Tuo užsiimu laisvalaikiu – daugiausiai ilgesnių distancijų bėgimu ar čiuožimu.

  Žilvinas Leškevičius

  VDU baigiau filosofijos bakalauro studijas. Baigiamajame darbe nagrinėjau religijos ir mokslo tarpusavio santykių problemą krikščioniškoje evoliucijos sampratoje. Mokslus tęsiant Pasaulio istorijos magistrantūros studijų kryptyje gilinausi į mūsų valstybės migracijos politikos, diplomatijos bei lietuvių diasporos istoriją. Studijavau išeivijos meninį bei kultūrinį palikimą. Ryšiumi su tuo Prezidentinėje bibliotekje – muziejuje dirbau su Prezidento V. Adamkaus sukauptais lietuvių išeivijos menininkų tapybos bei grafikos darbais, kurie nulėmė tolimesnį mano apsisprendimą dėl magistro baigiamojo darbo krypties.

  Vaidas Šmigelskas

  Studijuoju VDU menų fakultete, menotyros specialybę. Pagrindiniai mano tyrinėti objektai susiję su dailėtyra, pvz. atlikinėdamas praktiką Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje gilinausi į Rimo Čiurlionio kūrybą. Dabar rašau bakalaurinį darbą apie Kauno dailės mokyklos (dabartinės Kauno dailės gimnazijos) įkūrėjo Česlovo Kontrimo kūrybinę ir menotyrinę veiklą.