• Kokia yra prezidentinės bibliotekos misija?


 • Prezidentinės bibliotekos misija – tapti inovatyviu kultūros ir mokslo židiniu, tobulinti ir mokyti, teikiant žinias ir malonumą. Muziejus-biblioteka turi pasakoti žmonių patirtį ir tuo prisidėti prie bendruomenės ryšių stiprinimo. Prezidentinė biblioteka bus skirta mokslininkams, doktorantams, magistrantams, užsienio lietuvių jaunajai kartai gilinti specialias žinias, susijusias su Lietuvos istorija lietuvių išeivijos istorija.

 • Kokios yra prezidentinės bibliotekos funkcijos?


 • Muziejus-biblioteka – atminties ir mokymosi plačiausia prasme vieta. Tai kultūrinės komunikacijos vieta – mokslinių tyrimų ir diskusijų, susitikimų erdvė.

 • Kokia bus prezidentinės bibliotekos struktūra?


 • Ekspozicija;

  Prezidento knygų rinkinys;

  Meno kūrinių saugykla;

  Dokumentų archyvas/saugykla;

  Vaizdo ir garso archyvas/saugykla;

  Elektroninė dokumentų saugykla/svetainė internete;

  Eksponatų ir leidinių tvarkymo (res-tauravimo) padalinys

 • Kaip atrodys Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ekspozicija?


 • Kaip atrodo Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus ekspozicija?

  Ją sudarys Valdo Adamkaus meno kolekcija, prezidento darbo kambarys. Ekspozicija atskleis Valdo Adamkaus jaunystės, karjeros, veiklos išeivijoje, asmeninio gyvenimo ir prezidentavimo metų detales.

  Dalis ekspozicijos bus skirta pasaulio lietuvijai. Čia atsiskleis lietuvių emigracijos kryptys, politinė ir kultūrinė veikla išeivijoje. Ekspozicijoje bus naudojamas daiktinis paveldas, meno kūriniai; dokumentai, baldai ir kiti aplinkos daiktai, politinės relikvijos, reprezentacijos drabužiai, rašomoji mašinėlė, užrašų knygelės, indai. Muzikos kolekcija, knygos, žurnalai ir informacinės technologijos (terminalai, kino salė, garsas kalbų išklausymui, garso ir vaizdo efektai).

 • Ką reiškia Valdo Adamkaus bibliotekos – muziejaus logotipas?


 • Kuriant ženklą, buvo siekiama apjungti 3 skirtingas plotmes: Valdo Adamkaus tapatybę, dvi prezidentavimo kadencijas, muziejaus – bibliotekos simboliką.

  Tapatybės atspindžiu yra purpurinės spalvos Prezidento pirmos vardo ir pavardės raidės – „V“ ir „A“ inicialai. Pasirinkta spalva – purpurinė – dažnai sutinkama prezidentiniame kontekste ir naudojama ženkle norint jį išlaikyti.

  Muziejaus – bibliotekos simbolika yra pateikiama inicialų grafiniame sprendime, kur raidėms suteikta formų kaip knygų percepcija. Auksiniai spinduliai, sklindantys iš knygų, įprasmina mokslo ir žinių šviesos skleidimą bei atlieka skiriamąją funkciją tarp baltų knygos puslapių. Spindulių – šviesos įvaizdį sustiprina, prezidentinės priedermės laikoma, aukso spalva.

  Inicialuose užslėptos dvi knygos, tarsi du atskiri gyvenimo etapai, kurie simbolizuoja V. Adamkaus prezidentavimo laikotarpius. Kiekvienoje knygoje yra po penkis baltus lapus, kiek ir trunka prezidentinė kadencija. Knygų simetriškumas ir analogiškumas yra skirtas, kadencijų pagal reikšmę, tolygumui pabrėžti.