• birželio
 • 12
 • 2023
 • Vytauto Osvaldo Virkau dailės darbų paroda

  Kviečiame apsilankyti lietuvių išeivio Vytauto Osvaldo Virkau dailės darbų parodoje.

  Vytautas Osvaldas Virkau (1930-2017) – lietuvių grafikas, tapytojas, visuomenininkas, kurio gyvenimas yra paženklintas emigracija, Vakarų Europoje, vėliau Jungtinėse Amerikos Valstijose.

  Dailininko tapyba ir grafika yra abstrakčios stilistikos, dinamiška joje dominuoja geometrizuotos formos, abstraktus peizažas, poparto elementai. Parodoje eksponuojami tapybos darbai yra skolinti iš Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus, o piešiniai, iliustracijos, eskizai yra Lietuvių išeivijos instituto nuosavybė.


  Gegužės 5 dieną vyko V.O. Virkau dienoračio pristatymas, kuriame dalyvavo knygos sudarytoja prof. dr. Dalia Kuizinienė, prof. dr. Rasa Žukienė, dr. Daiva Dapkutė.

  Knygoje skelbiamas V. O. Virkau dienoraštis apima 1944 – 1952 m. laikotarpį, jame nuosekliai ir detaliai yra fiksuojami pasitraukimas iš Lietuvos, gyvenimas Vokietijoje, išvykimas į Jungtines Amerikos Valstijas ir keleri gyvenimo šioje šalyje metai. Dienoraščio įrašai liudija svarbiausius jauno žmogaus (paauglio, vėliau studento) gyvenimo svetimoje aplinkoje išgyvenimus ir patirtis. Jaunojo Vytauto Osvaldo Virkau itin platūs interesai, skaitydami šią knygą matome ir daugelio tuo metu svetimoje aplinkoje gyvenusių lietuvių išgyvenimus, gimtinės praradimo jausmus, netektis, nežinomybę ir viltis nelengvai kuriantis svetimoje aplinkoje.

  Paroda bus eksponuojama iki rugsėjo 30 dienos.