• gruodžio
  • 1
  • 2022
  • Leonido Donskio knygos „Man skauda“ pristatymas

    Gruodžio 8 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į L. Donskio vėlyvųjų tekstų rinktinės „Man skauda“ pristatymą Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje.

    Renginyje dalyvaus L. Donskio bičiuliai – knygos sudarytoja žurnalistė, visuomenininkė Birutė Garbaravičienė, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius. Pokalbį moderuos literatūros mokslininkė prof. Dalia Kuizinienė.

    Knygoje „Man skauda“ sugulė paskutiniaisiais metais portale 15min ir žurnale IQ publikuoti tekstai parašyti su tokia intelektualine jėga ir įžvalgumu, kad ir šiandien kelia nuostabą, nes atrodo, kad kalba apie mus ir dabartį. Knyga pasirodo svarbiais metais – šiemet L. Donskiui būtų sukakę šešiasdešimt.Į rinktinę sudėti tekstai atspindi tai, kas buvo svarbiausia L. Donskiui: kalbėti visiems – pačių įvairiausių sluoksnių, pažiūrų žmonėms, o taip pat pastebėti ryšius ir susieti tai, kas iš pirmo žvilgsnio nesusiję. Plataus akiračio filosofui rūpėjo ir užsienio politika, ir švietimas, ir populiarioji kultūra, ir futbolas, ir dar daug temų.