• lapkričio
 • 30
 • 2022
 • Knygos „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: tarpukario architektūra“ pristatymas

  Kviečiame į knygos „Kaunas Stanislovo Lukošiaus žvilgsniu: tarpukario architektūra“ pristatymą.

  Renginys vyks gruodžio 7 d. 17.30. Tai jau antroji publikacija iš serijos, skirtos žymaus fotografo Stanislovo Lukošiaus (1906–1997) daugiatūkstantiniam nuotraukų, negatyvų ir diapozityvų archyvui, saugomam Kauno miesto muziejuje.

  Šįsyk tema – įvairialypė tarpukario Kauno architektūra, nuo pavienių objektų iki platesnių panoramų, nuo būdingesnių to meto statybai tendencijų iki novatoriškų reiškinių ir atskirų architektų braižo detalių, nuo kuklesnių vienaukščių-dviaukščių gyvenamųjų pastatų iki valstybinės ir savivaldybės reikšmės visuomeninių projektų, iki šiol stebinančių savo monumentalumu. Kruopščiai specialistų atrinkta ir jautriai meniškai sudėliota vizualinė medžiaga kuria saulėto, pažangaus, ekonominį ir mentalinį šuolį patiriančio tuomečio miesto įspūdį. Matome, kaip skirtingi architektūriniai pasirinkimai jungiasi tarpusavyje į harmoningą visumą. Akiai patrauklias, skirtingas perspektyvas atveriančias nuotraukas lydi istorikų ir architektūrologų tekstai, pristatantys jas S. Lukošiaus biografijos, miesto socialinės ir urbanistinės raidos kontekste.

  Norintieji daugiau sužinoti apie leidinį ir jį įsigyti kviečiami 2022 m. gruodžio 7 d. 17.30 val. atvykti į Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25) vyksiantį leidinio pristatymą, kuriame dalyvaus knygos autoriai. Renginį moderuos istorikas, KTU Architektūros ir urbanistikos tyrimų centro vadovas Vaidas Petrulis.

  Renginys nemokamas.

  Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

  Leidėjas: Kauno miesto muziejus

  Projekto vadovė: dr. Inga Puidokienė

  Tekstų autoriai: dr. Gediminas Kasparavičius, dr. Paulius Tautvydas Laurinaitis, dr. Rokas Sinkevičius
  Dizainas: Ona Bričkutė

  Partneriai: KTU Architektūros ir statybos instituto Architektūros ir urbanistikos tyrimų centras, VšĮ Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus bei Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka.