• lapkričio
 • 17
 • 2022
 • Diskusija apie kūrėjų nomadiškumą

  2022 m. lapkričio 24 dieną, 17 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje kviečiame susitikti „Diskusijoje apie kūrėjų nomadiškumą“.

  Renginyje dalyvaus menininkė, šiuolaikinio meno kuratorė Vita Zaman, o ją kalbins rašytoja bei literatūrologė Sandra Bernotaitė.

  Vita Zaman – lietuvė fotomenininkė, meno konsultantė, IBID projects, dviejų (Londone ir Vilniuje) šiuolaikinio meno galerijų įkūrėja bei kuratorė, Vienos meno mugės vadovė. Daugiau nei 20 metų keliavusi po įvairias pasaulio vietas, septynis iš jų praleidusi Los Andžele, Vita Zaman nuolat ieškojo savitos ir skirtingos meno raiškos, stengėsi iš naujo atrasti tarsi pamestą jo pradą.

  Šių metų rugpjūčio mėnesį menininkė pristatė asmeninę parodą „Antras gyvenimas“. Vita Zaman žinoma kaip meditatyvios tapybos kūrėja, spalvas derinanti su seniai lietuviams žinomu, bet primirštu siuvinėjimu.
  Literatūrologė S. Bernotaitė yra trijų romanų, esė, pjesės autorė, dabar doktorantė. Dalį gyvenimo praleido JAV, vėliau Australijoje, jau keletą metų gyvena ir kuria Kaune.

  Tad kviečiame susitikti „Diskusijoje apie kūrėjų nomadiškumą“, kur Jūsų lauks ne tik pokalbis apie netracidinius Vitos Zaman kūrybos vingius, bet ir apie nomadišką menininkės gyvenimo patirtį.