• lapkričio
 • 11
 • 2021
 • V. Adamkaus Premijos laureato M. Survilos paskaita

  Kviečiame į režisieriaus ir aplinkosaugininko Mindaugo Survilos viešą paskaitą, kuri vyks Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje lapkričio mėn. 15 dieną 16 val.
  Išankstinė registracija į renginį čia: https://forms.gle/zszzuBzkD9VqYinP9

  Šių metų birželio mėn. 5 dieną Mindaugas Survila buvo apdovanotas Prezidento Valdo Adamkaus Premija už pasiekimus aplinkosaugai. Įvertinimo sulaukė M. Survilos filmas „Sengirė“, kuriuo jis atkreipė plačiosios visuomenės dėmesį į neeksploatuojamų miškų išsaugojimo būtinybę.

  Laureatas M. Survila apdovanojimą – skulptoriaus Kęstučio Dovydaičio sukurtą Gervės skulptūrą – atsiėmė iš V. Adamkaus rankų. Gamtininkas ir režisierius, sužinojęs apie jam paskirtą premiją, sakė, kad yra gavęs įvairių apdovanojimų, tačiau šis jam iš tiesų reiškia labai daug ir yra skirtas ne jam asmeniškai, bet visai „Sengirės“ filmo ir „Sengirės fondo“ komandai, kurioje savanoriškai dirba virš 40-ies aktyvių žmonių. „Labai džiaugiuosi, kad likimas mus suvedė ir galiu su jais būti bei mokytis iš nuostabios komandos. Šis įvertinimas – lyg užtaisas daugeliui metų eiti į priekį ir bus kaip priminimas nesustoti, kai būna sunku. Lietuvoje yra labai daug gamtai nusipelniusių žmonių ir tikrai nesijaučiu išskirtinis. Esame skirtingi, dirbame skirtingais metodais, tačiau dėl vieno bendro tikslo – natūralios gamtos išsaugojimo. Naudodamasis proga noriu padėkoti visiems žmonėms, nevyriausybinėms organizacijoms už didžiulį kasdieninį darbą. Be Jūsų, mielieji, Lietuva būtų gerokai, gerokai niūresnė“, – teigė M. Survila.
  Greta režisūrinės veiklos apie Lietuvos gamtą, M. Survila kartu su bendraminčiais yra įsteigęs senuosius miškus išsaugoti siekiantį Sengirės fondą.

  Susitikimo metu M. Survila pasakos apie asmeninį santykį su gamta, apie pasiryžimą siekti savo ir bendrojo gėrio tikslų, apie Lietuvos aplinkosaugos padėtį, filmo „Sengirė“ sėkmę ir dabartinius darbus.
  „Nuo vaikystės laisvalaikį mėgdavau leisti miškuose. Ir būdavo liūdna, kai matydavau kertamus miškus. Nesinorėjo būti tik stebėtoju ar bambekliu, todėl nusprendžiau veikti: pradėjau fotografuoti, po studijų su komanda sukūrėme filmą „Sengirė“ ir dar vėliau įkūrėm „Sengirės fondą“, kurio tikslas išpirkti ir taip išsaugoti senuosius Lietuvos miškus ateities kartoms.

  Susitikimo metu pasidalinsiu savo patirtimi:
  – ką daryti, jei turi didžiulių tikslų, bet tavim niekas netiki;
  – ką daryti, jei labai norisi skristi, bet neturi su kuo;
  – ką operatorius galvoja būdamas 39 metrų gylyje po vandeniu;
  – ar lietuviams aktuali miškų išsaugojimo problema;
  – ar verta siekt to, ką racionalus protas įvardintų kaip „neįmanoma“?„ – apie būsimą paskaitą kalbėjo režisierius.