• balandžio
 • 8
 • 2021
 • Prezidento Valdo Adamkaus vardu pavadinta Rytų Europos studijų centro konferencijų salė

  Minėdami 15 veiklos metus, Rytų Europos studijų centras (RESC) atidarė Prezidento Valdo Adamkaus vardo konferencijų salę.

  “V. Adamkus savo veikloje ne tik skiria didelį dėmesį rytų kaimynystei, bet ir kuria Lietuvoje vakarietišką diskusijų kultūrą. Mums garbė, kad Prezidentas sutiko suteikti savo vardą, įpareigosiantį ir mus, ir atnaujintos RESC konferencijų salės svečius“,- sakė RESC direktorius Linas Kojala.

  Prezidentas Valdas Adamkus pabrėžė centro reikšmę kuriant ryšį tarp Rytų ir Vakarų: „Turime apie 1000 kilometrų bendros sienos, kuri skiria dvi europines kultūras – Vakarų ir Rytų – kurios yra skirtingos ir šiuo metu tikrai supriešintos viena su kita, todėl bet koks tarpinis informacijos pasikeitimas, ieškojimas kelių, kaip suartinti tas dvi puses yra be galo svarbus. Be mūsų Vyriausybės pastangų, mūsų mokslo pastangų, aš vertinu, kad šitas centras turėtų būti pačiu pagrindiniu mūsų visuomenės balsu sprendžiant dviejų kultūrų suartėjimo ar net išsiskyrimo priežastis.“

  Renginyje taip pat dalyvavo Lietuvos Respublikos Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė.

  Centre taip pat yra „Diplomatijos šefo“ S. Lozoraičio vardu pavadinta posėdžių salė ir nedidelė biblioteka, kurioje kaupiami leidiniai Lietuvos užsienio ir saugumo politikos temomis.

  RESC įsteigtas Vilniuje 2006 metais Lietuvos Respublikos Vyriausybės bei Vilniaus universiteto. Analitinis centras vykdo penkias tyrimų programas Rytų partnerystės, Baltarusijos, JAV-Lietuvos santykių, dezinformacijos, Kinijos temomis, taip pat įgyvendina projektus su  Europos Sąjunga, NATO ir kitomis organizacijomis. Pensilvanijos universiteto sudaromame kasmetiniame pasaulio analitinių centrų reitinge RESC užima aukščiausią vietą tarp Baltijos šalių centrų užsienio politikos ir tarptautinių santykių kategorijoje.

  Parengta pagal RESC pranešimą. Nuotrauka RESC.