• sausio
 • 30
 • 2020
 • Ramunės Rakauskaitės filmo „Kelionės namo“ peržiūra

  Kviečiame į Ramunės Rakauskaitės filmo „Kelionės namo“ peržiūrą ir susitikimą su režisiere. Renginys vyks vasario 6 d. 16 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje.

  Nuotaikinga, niekad kine nepasakota istorija apie pirmąsias Amerikos lietuvių akistatas su okupuota tėvyne. Ką jautė ir matė atvykstantys – šiandien nepakartojama bei keista. Karo metais priverstiems palikti šalį filmo herojams įstrigo nostalgiški, naivūs tėvynės vaizdiniai ir lūkesčiai. Tačiau atvykus jų laukė kitokia realybė. Filme prisiminimais dalijasi įvairių kartų lietuviai išeiviai, pasakojimams praturtinti režisierė pasitelkia unikalias, sovietmečių jų filmuotas juostas, nuotraukas. Filmas ne tik pasakoja apie tautiečių nuotykius tuometinėje Lietuvoje, bet ir užsimena apie nevienodą išeivijos požiūrį į šias keliones. Ši grįžimo namo istorija atskleidžia praėjusios epochos dvasią, dviejų civilizacijų sandūrą, spalvingus herojus ir jų netikėtas patirtis.

  Filmo premjera įvyko 2019 m. vasario 6 dieną. Per metus laiko filmas apkeliavo ne vieną kino festivalį Lietuvoje ir užsienyje, surado savo žiūrovą, pelnė pripažinimą. Simboliška, kad filmą pristatome praėjus lygiai metams nuo jo premjeros. Filmą „Kelionės namo“ prodiusavo studija Nominum, operatorė Kristaitė, prodiuserė Algimantė Matelienė, kūrybos prodiuseris Arūnas Matelis.

  Daugiau apie filmą: http://arunasmatelis.com/lt/keliones-namo/