• gruodžio
 • 8
 • 2019
 • Diskusija: Kaip mūsų mokyklos pasitinka sugrįžtančius išeivijos vaikus?

  Draugija pasaulio lietuviams pažinti kviečia į diskusiją tema „Kaip mūsų mokyklos pasitinka sugrįžtančius išeivijos vaikus“. Renginys vyks gruodžio 13 d. 15 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje, S. Daukanto g. 25, Kaunas.
  Diskusijoje dalyvaus:
  Marijus Gudynas (URM Užsienio lietuvių reikalų departamento direktorius), Domas Boguševičius (istorijos mokytojas), Vilija Dabrišienė (matematikos mokytoja, edukologė), apie tėvų lūkesčius ir problemas diskusijoje kalbės Irma Liauzun ir Viktorija Paulauskienė. Renginį moderuos Gediminas Karoblis (Norvegijos lietuvių bendruomenės pirmininkas) .
  Vaikų integracija švietimo sistemoje – aktuali tema grįžtamosios migracijos kontekste. Vienas iš esminių momentų lemiančių apsisprendimą grįžti – Lietuvos švietimo sistemos pasirengimas priimti ir integruoti sugrįžtančius išeivijos vaikus. Su kokiais iššūkiais susiduria iš emigracijos grįžę vaikai ir jų tėvai, kokias galimybes jiems padėti turi mokytojai? Ką reiktų daryti, norint sumažinti emigracijos patirčių kuriamus barjerus? Kaip paversti šias patiritis privalumais mokantis, bandant suprasti lietuviškumo klausimus, bendraujant klasėje ar mokykloje? Šiuos ir panašius klausimus diskutuosime susitikime, kurį rengia naujai įkurta Draugija pasaulio lietuviams pažinti. Ji vienija išeivijos istoriją, kultūrą ir paveldą išmanančius tyrėjus bei švietėjus ar tiesiog šia tematika besidominčius.

  Į diskusiją ypatingai kviečiame mokytojus, kuriems, esant poreikiui, paruošime seminaro dalyvio diplomą.