• spalio
 • 17
 • 2019
 • Nicholas Kralev vieša paskaita „The Changing Media Landscape in a Post-Truth World“

  Spalio 23 d., trečiadienį, 13 val., VDU mokslo ir studijų centre (V. Putvinskio g. 23-106) viešą paskaitą apie dezinformaciją skaitys JAV rašytojas, verslininkas, tarptautinės diplomatijos specialistas Nicholas Kralev. Svečias viešės JAV ambasados Lietuvoje kvietimu.

  N. Kralev paskaitos tema – „The Changing Media Landscape in a Post-Truth World“ („Besikeičianti žiniasklaidos erdvė posttiesos pasaulyje“). Posttiesa vadinamas reiškinys, kai išnyksta objektyvūs standartai, kas turėtų būti laikoma tiesa, ir atsiranda atotrūkiai tarp faktų, žinių, nuomonių, įsitikinimų ir tiesos. Šis žodis itin išpopuliarėjo 2016 metais artėjant JAV Prezidento rinkimams.

  Pagrindinė N. Kralev veikla yra susijusi su tarptautine diplomatija ir žiniasklaida – jis specializuojasi ir rengia paskaitas bei seminarus apie medijų raštingumą, atsakingą žurnalistiką ir diplomatiją. Darbo reikalais jis yra apsilankęs daugiau nei 100 valstybių. Šiuo metu ekspertas yra Vašingtono tarptautinės diplomatinės akademijos vykdomasis direktorius. Akademijoje rengiami aukščiausio lygio diplomatai, valstybės tarnautojai ir kiti tarptautinių santykių profesionalai.

  N. Kralev ne tik dirbo „Financial Times“ ir „Washington Times“ korespondentu, bet ir praleido daugiau nei dešimtmetį tiesiogiai dalyvaudamas diplomatinėse kelionėse po pasaulį kartu su keturiais JAV valstybės sekretoriais: Hillary Clinton, Condoleezza Rice, Colin Powell ir Madeleine Albright. Jis taip pat yra diplomatijai skirtos TV laidos „Pokalbiai su Nicholas Kralev“ („Conversations with Nicholas Kralev“) vedėjas ir vykdomasis prodiuseris.

  Svečias yra knygų „Kita Amerikos armija“ („America‘s Other Army“), „Diplomatai apkasuose“ („Diplomats in the Trenches“) ir „Dešifruojant keliones oro transportu“ („Decoding Air Travel“). N. Kralev straipsniai yra skelbiami „The New York Times“, „The Atlantic“, „Foreign Policy Magazine“, „The Huffington Post“ ir kituose leidiniuose. Jo komentarai transliuojami NPR, CNN, BBC, „Fox News“, C-SPAN ir kitose JAV bei pasaulio televizijose ir radijo stotyse.

  Nicholas Kralev įgijo viešosios politikos magistro laipsnį Harvardo Johno F. Kennedy Vyriausybės mokykloje.