• rugsėjo
 • 20
 • 2019
 • Filmo „Electing Russia“ peržiūra

  Rugsėjo 20 d., 10 val., VDU mažojoje salėje (S. Daukanto g. 28) vyks filmo „Electing Russia“ peržiūra, po kurios vyks diskusija su jo kūrėjais. Filmo peržiūra yra konferencijos “Building Bridges: Thoughts about the Other Russia”, skirtos prof. Leonido Donskio atminimui, dalis.

  Filme „Electing Russia“ pasakojama apie visišką politinės opozicijos kapituliaciją prieš Vladimirą Putiną. Pradžioje prisimenamas protestas ir po jo sekę masiniai suėmimai, kurie vyko minint nacionalinę šventę, Rusijos dieną, birželio 17-ąją, 2017 m. Pagrindiniai filmo veikėjai – teisininkas, kovotojas prieš korupciją Aleksandras Navalnas ir TV laidų vedėja Ksenija Sobčak. Jie abu yra centrinės asmenybės opozicijoje prieš V. Putiną, tačiau filme jie atskleidžiami kaip nepristatantys jokio alternatyvaus politinio projekto. Kaip pastebėjo „Modern Times Review“, šis filmas yra „įtraukianti ir galimai iliuzijas išsklaidanti kelionė į sudėtingo pasaulio šerdį“.

  Filmą režisavo Aleksandras Rastogujevas, kuris tragiškai žuvo 2018 m., kartu su dviem kolegomis patekęs į ginkluotą pasalą Centrinės Afrikos Respublikoje. Tuo metu jis rengė naują filmą apie rusų samdinių grupuotę. Kiti filmo kūrėjai – Jevgenijus Gindilis ir Kirilas Rogovas.

  Filmas bus rodomas rusų kalba su anglų k. subtitrais. Po peržiūros bus surengta diskusija su vienu iš filmo kūrėjų.