• vasario
  • 7
  • 2019
  • Antano Šileikos knygos „Laikinai Jūsų“ pristatymas

    Vasario 19 d. (antradienį) 15 val. kviečiame į Kanadoje gyvenančio lietuvių rašytojo Antano Šileikos  naujo romano „Laikinai Jūsų“ pristatymą. Susitikimas su rašytoju vyks Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje- muziejuje ( S. Daukanto g.25, III aukštas). Bus galima įsigyti knygą ir gauti autoriaus autografą. 

    Tai jau penktoji Antano Šileikos knyga, išversta į lietuvių kalbą ir išleista Lietuvoje. Romaną išleido leidykla „Baltos lankos“, kuri anonsuoja kitą savaitę pasirodysiančią knygą. „Laikinai jūsų“ – lietuviškojo Džeimso Bondo vardo vertas, tikrų įvykių įkvėptas šnipų romanas apie spalvingą Lietuvos tarpukario istorijos puslapį, kai laikinąja sostine tapo Kaunas, karo kontržvalgybos viršininko pareigas ėjo Jonas Budrys, o Klaipėdos krašto prijungimas rodės tolima svajonė. Kai „Metropolio“ ir „Versalio“ šokių salėse sukosi išsipusčiusios poros, kavinėse žaisdami biliardą svarbūs asmenys sprendė šalies ateitį, tamsiuose skersgatviuose šmėžčiojo skrybėlėti šešėliai, meilė maišėsi su apgavyste ir pavydu, žmonių gyvenimus negrįžtamai keitė lemtingi pasirinkimai.

    Visas savo knygas Antanas Šileika parašė anglų kalba, jos pirmiausia jos buvo išleistos Kanadoje, įvertintos tenykščių kritikų ir skaitytojų. Kalbėdamas apie savo knygų tematiką autorius sako: „Niekada netikėjau, jog rašysiu lietuviškomis temomis. Kelias į jas buvo vingiuotas, ir supratau, kad tik apie tai galiu rašyti. Visų mano romanų inspiracijos ir veiksmas kyla iš Lietuvos, kuri man atrodė kaip atspindinti visą pasaulį. Esu vaizduotės emigrantas.“