• lapkričio
  • 20
  • 2018
  • Istorinės Amerikos lietuvių trispalvės pristatymas

    Lapkričio 23 d. 17 val. kartu su keliaujančia paroda „Per Atlantą. Lietuvos ir JAV draugystės amžius“, visuomenei taip pat bus pristatyta istorinė Amerikos lietuvių trispalvė. Šią vėliavą VDU Lietuvių išeivijos institutui padovanojo Lorenco (Lawrence) lietuviai. Autentiška, beveik 100 metų senumo vėliava 2018 metais buvo restauruota, o dabar bus eksponuojama Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje. Kartu su ja lankytojai galės išvysti ir 1922 m. nuotrauką, kurioje Lorenco lietuviai dėkoja JAV už Lietuvos nepriklausomybės pripažinimą. Remiantis liudininkų pasakojimais, nuotraukoje užfiksuota jau minėta lietuviška trispalvė.

    Kartu su šia vėliava lankytojai galės išvysti ir 1922 m. nuotrauką, kurioje Lorenco lietuviai dėkoja JAV už Lietuvos nepriklausomybės pripažinimą. Remiantis liudininkų pasakojimais, nuotraukoje galima matyti jau minėtą lietuvišką trispalvę.

    Vėliavą VDU Lietuvių išeivijos institutui perdavė Lorenco lietuvis Jonas Stundžia. Vėliava buvo restauruota vykdant Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Pirmoji trispalvė Amerikoje“. Projektą vykdė Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus, projekto vadovė – istorikė Ilona Strumickienė.  Nuotraukos, kurioje galime išvysti vėliavą originalas saugomas Lietuvos nacionaliniame muziejuje.