• rugsėjo
 • 10
 • 2018
 • Antropologijos profesorės Martine Segalen vieša paskaita

  Rugsėjo 12 d., trečiadienį, 15 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25) vyks Paryžiaus universiteto Nantere, Prancuzijoje profesorės Martine Segalen ir žurnalo „Ethnologie française“ vyriausios redaktorėsvieša paskaita „Nuo kaimiškosios giminystės iki debatų apie pakaitinę motinystę. Penkių pastarųjų dešimtmečių tyrimų kelias“. Renginio metu taip pat bus pritatomas žurnalas „Ethnologie française“  numeris „Lietuva. Antropologija žvelgia į istoriją (Lithuanie. Une anthropologie face à l’Histoire)“ (2018 Nr. 2), kuris skirtas Lietuvai.

  Paskaitoje bus siekiama pažvelgti į antropologijos disciplinoje daugiau nei penkiasdešimt metų vykusius įvairius debatus apie šeimos ir giminystės pokyčius Europos antropologo požiūriu. XX amžiaus 9-ame ir 10-ame dešimtmečiuose buvusi ypač gyva kaimo visuomenių šeimos reprodukcijos tyrimų sritis, įtakota Jacko Goody lyginamųjų giminystės tyrimų, susiaurėjo dėl Davido Schneiderio šiuolaikinio požiūrio į giminystę. Giluminės Europos visuomenių transformacijos (ypač žmogaus amžiaus ilgėjimas ir socialinio solidarumo klausimai) atvėrė naują lyginamųjų tyrimų sritį, apimančią ir buvusias socialistines šalis (ES FP6 projektas KASS „Giminystė ir socialinis saugumas“). Tradiciniai ir antropologijos disciplinai svarbūs klausimai, liečiantys filiaciją ir kilmę, šiuo metu atgimsta aštrių debatų dėl naujų reprodukcinių technologijų pasekmių kontekste.

  Paskaita vyks anglų kalba.

  Renginį organizuoja Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyrius bei žurnalas „Lietuvos etnologija: socialinės antropologios ir etnologijos studijos“.