• balandžio
 • 16
 • 2018
 • Aplankykite Juozo Petro Kazicko atminimui skirtą parodą

  Kviečiame aplankyti vienam iškiliausių išeivijos lietuvių, dr. Juozui Petrui Kazickui, skirtą parodą. Iki birželio 15 d. parodą galite apžiūrėti Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje.

  Parodoje, tiek chronologiškai, tiek tematiškai pasakojančioje apie dr. J. P. Kazicko gyvenimą, galima išvysti už jo asmenines nuotraukas ir laiškus, atsiminimų knygos “Vilties kelias” leidimus, už nuopelnus skirtus aukščiausio lygio valstybinių – tiek Lietuvos, tiek JAV – apdovanojimus, taip pat dr. J. P. Kazicko smokingą, KTU Garbės daktaro togą, asmeniniams šeimos filmams naudotą seną filmavimo kamerą bei kitus, dr. J. P. Kazicko asmenybę atspindinčius eksponatus.

  Ekspozicijoje naudojamus tekstus parodai parengė J.P. Kazicko duktė Jūratė. Parodą taip pat rengė Kazickų šeimos fondas, parodos dizaineris – Kęstutis Vaikšnoras.

  Dr. Juozas Kazickas, visuomenėje geriau žinomas kaip verslininkas, telekomunikacijų bendrovės „Omnitel“ įkūrėjas Lietuvoje, buvo ypatingai svarbus ir Lietuvos bylos klausimo, vėliau – atkurtos Lietuvos  nepriklausomybės pripažinimo klausimais.

  Parodos atidarymo iškilmėse dalyvavo Prezidentas Valdas Adamkus, dr. Juozo P. Kazicko dukra Jūratė Kazickas–Altman, taip pat – dr. J. P. Kazicką pažinoję artimi bičiuliai. Parodos svečiams pristatydami parodą apie mylimą tėvą, puikų draugą, išmintingą verslininką ir Lietuvai reikšmingą žmogų, prisiminimais dalijosi J. Kazickas–Altman, V. Adamkus bei Kazickų Šeimos Fondo Niujorko Biuro Generalinė direktorė Neila Baumilienė.

  Kaip pabrėžė artimas dr. J. P. Kazicko bičiulis, Prezidentas Valdas Adamkus, „Juozas buvo tarsi neoficialus Lietuvos ambasadorius. Nors niekada tiesiogiai į politiką nesivėlė, jo sugebėjimas taktiškai, elegantiškai bendrauti su bet kokiais, kad ir aukščiausio lygio pareigūnais, Lietuvai buvo labai svarbus. Lemiamu mūsų Lietuvai metu jis ėmėsi ypatingai svarbaus vaidmens dėl atsikūrusios valstybės tarptautinio pripažinimo Vakaruose. Be dr. J. P. Kazicko pažinčių nebūtų įvykę ir pusė diplomatiškai svarbių, dar gležnos ir beatsikuriančios Lietuvos priėmimų pas Jungtinių Valstijų, Didžiosios Britanijos ir kitus Vakarų valstybių vadovus ar kitus aukšto rango pareigūnus.“.

  Šiltai apie savo tėvelį kalbėjo vyriausioji dr. J. P. Kazicko dukra Jūratė: „Tėveliui visada buvo svarbi Lietuva, ten gyvenantys žmonės. Jis turėjo sugebėjimą … ” Apie išskirtinę dr. J. P. Kazicko savybę – puikų sugebėjimą žmogų priversti jaustis pačiu svarbiausiu svečiu – papasakojo Kazickų Šeimos Fondo direktorė N. Baumilienė. Tokia savybė tapo paskata parodoje apie dr. J. P. Kazicką pasakoti kaip apie asmenybę, su kuria bet kuris lankytojas gali pajusti artimą ryšį.

  Parodą iki birželio 15 d. galima apžiūrėti Prezidento Valdo Adamkaus muziejuje Kaune.