• liepos
 • 14
 • 2016
 • Architektai įvertino prezidentinės bibliotekos pokyčius

  Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka- muziejus laimėjo nominaciją už geriausią interjerą, Architektų dienos proga vykusiuose apdovanojimuose. Priminsime, kad bibliotekos rekonstrukcijos autoriai yra Gintaras Balčytis, Asta Prikockienė ir Kęstutis Vaikšnoras.  Architektai įveikė atitinkamai antroje ir trečioje vietoje likusius Vilniaus dailės akademijos Nidos menininkų kolonijos II etapo  ir  Loftas 2: gamybinių patalpų konversijos į gyvenamąsias Vilniujeprojektus.

  Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus autoriai buvo įvertinti už nepaprastą jautrumą ir pastabumą istoriniame pastate, daugybės funkcijų suderinimą, ženklišką naujo ir seno atskyrimą. Architektės A. Prikockienės ranka ir požiūris į paveldo tapatumo išsaugojimą, kuriant pridėtinę vertę šiuolaikinei būčiai, itin juntama – rašoma doc. Vaidos Almonaitytės-Navickienės apžvalgoje.

  Metus laiko trukusios rekonstrukcijos metu namas buvo pritaikytos bibliotekos-muziejaus tikslams.  jame buvo įrengtas liftas, suformuotos darbo vietos lig tol neeksploatuotoje palėpėje, pastatas pritaikytas neįgaliųjų poreikiams, o namo puošybos elementai išsaugoti ir atnaujinti.

  Norintys apsilankyti bibliotekoje, plačiau sužinoti apie rekonstrukcijos metu atsiradusius pokyčius ir išvysti eksponuojamus Prezidento Valdo Adamkaus apdovanojimus ir paveikslų kolekciją, laukiami bibliotekoje muziejuje darbo dienomis nuo 10 iki 16 val.

  Pranešimas parengtas pagal Vaidos Almonaitytės-Navickienės apžvalgą.