• gruodžio
 • 4
 • 2012
 • Valdas Adamkus pradėjo šiemetinę labdaros akciją “Maltiečių sriuba 2012”

  Gruodžio 4 dieną, Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje garavo sriuba. Taip vilniečiams ir miesto svečiams buvo priminta, kad po truputį Lietuvoje įsibėgėja labdaros akcija „Maltiečių sriuba 2012“, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į vienišus ir ligotus senolius. Pirmąjį sriubos samtį įpylė akcijos globėjas prezidentas Valdas Adamkus, sveikinamąjį žodį tarė iš Vokietijos atvykęs Nepaprastasis ir įgaliotasis Maltos Ordino ambasadorius Lietuvai baronas Christianas von Bechtolsheimas.

  „Mūsų visuomenė sensta, valstybės vis mažiau pajėgios sudaryti sąlygas oriai savo piliečių senatvei, – pastebi Maltos Ordino ambasadorius. – Todėl žmonės turi aktyviai prisidėti prie senolių globos – kurti bendruomenes, palaikyti visuomenines iniciatyvas, kurios padėtų seniems žmonėms: aprūpintų juos ne tik maistu, būtinomis medicininėmis priemonėmis, bet ir apgaubtų dėmesiu bei šiltu bendravimu. Būtent į tokią įvairiapusę pagalbą ir siekiame atkreipti visuomenės dėmesį šia akcija“. Pradėdamas renginį, prezidentas Valdas Adamkus pasidžiaugė jau septintus metus rengiamos akcijos pasiektais rezultatais: „Kasmet akcijos metu būnu tarp žmonių ir matau, kad ji sulaukia vis didesnio visuomenės dėmesio ir palaikymo“.

  Šiais metais akcija „Maltiečių sriuba 2012” apkeliaus 21-ą Lietuvos miestą. Dar šią savaitę sriuba bus verdama: Kelmėje, Kėdainiuose ir Alytuje. Visą gruodžio mėnesį šalies miestų centrinėse aikštėse ir gatvėse vyks spalvingos labdaros akcijos, kurių metu Maltos Ordino pagalbos tarnybos savanoriai dalins Lietuvos kariuomenės ir kitų rėmėjų išvirtą sriubą, miestų gyventojų ir svečių lauks įvairių atlikėjų pasirodymai bei koncertai. Akciją užbaigs finalinis koncertas gruodžio 25 d., 19.30 val., kurį tiesiogiai transliuos LRT televizija.

  Akciją „Maltiečių sriuba 2012“ galima paremti skambinant arba siunčiant žinutę trumpaisiais numeriais (1416 – auka 2 Lt, 1418 – auka 10 Lt). Norint paaukoti didesnę sumą, arba aukojant iš užsienio, tai galima padaryti pervedant pinigus į specialią projekto banko sąskaitą: LT294010042403974431.

  Praeitais metais akcijos „Maltiečių sriuba” metu visoje Lietuvoje buvo surinkta 258 210 Lt. Šiais metais už šiuos pinigus vykdomi Maltos Ordino pagalbos tarnybos projektai „Maistas ant ratų” 15-oje miestų ir „Socialinė priežiūra namuose” 4-iuose miestuose, skirti vienišiems, sunkiai sergantiems, negalintiems savimi pasirūpinti žmonėms. Maltiečiai jau nuvežė 47 920 porcijų karšto maisto vienišiems senukams į namus, tūkstančius kartų globotiniai yra aplankyti maltiečių slaugių.

  Daugiau apie Maltos ordiną ir aukojimo galimybes: www.maltieciai.lt