• lapkričio
 • 4
 • 2011
 • Pristatyta nauja Valdo Adamkaus knyga „Paskutinė kadencija. Prezidento dienoraščiai“

  Lapkričio 4 d. Vilniaus Rotušėje įvyko naujosios prezidento Valdo Adamkaus knygos „Paskutinė kadencija. Prezidento dienoraščiai“ pristatymas. Joje aprašomas 2003 – 2009 m. laikotarpis nuo pirmosios V. Adamkaus prezidentavimo kadencijos pabaigos, iki antrosios kadencijos pabaigos. Knyga buvo parašyta su bendraautoriaus, žurnalisto Valdo Bartasevičiaus pagalba.

  Dienoraštyje skaitytojai ras V. Adamkaus užfiksuotus šalies užsienio, vidaus politikos įvykius, valstybės vadovo darbo tempą iliustruojančius epizodus, detales iš asmeninio Prezidento gyvenimo. Knygoje daugiausiai yra pateikiami įvykių aprašymai, o ne jų analizė ar interpretacijos.

  Knygos sutiktuvėse dalyvavęs Viešosios įstaigos „Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus“ valdybos pirmininkas, profesorius Egidijus Aleksandravičius, pastebėjo, kad rašyti apie tokius nesenus įvykius yra išties nelengva. „Tačiau knygos „Paskutinė kadencija“ turinys, Prezidento dienoraščio ištraukos, įtikina savo nuoširdumu.“ – dalinosi įspūdžiais istorikas.

  Tai jau antroji tokio pobūdžio V. Adamkaus knyga. Pirmąją kadenciją iliustruoja 2007 m. išleista knyga „Be nutylėjimų“. Abi šias knygas išleido „Tyto alba“ leidykla.

  Naujosios knygos pristatymą planuojama surengti ir Kaune, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje. Tikslesnė informacija apie renginį bus paskelbta vėliau, kai bus aiški renginio data.