Naujienos


2019
vasario
13

Vasario 16-ąją aplankykite šimtametę Trispalvę

Vasario 16 d. (šeštadienį) 10–15 val. Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus kviečia kartu minėti Lietuvos Valstybės atkūrimo dieną. Šios iškilios šventės proga biblioteka-muziejus eksponuos unikalią, analogų Lietuvoje neturinčią JAV lietuvių trispalvę vėliavą. Didžiulio formato istorinę 1918-1922 m. vertybę išsaugojo Lorenco (Masačiusetso valstijos, JAV) lietuvių bendruomenė. Šios relikvijos išsaugojimo istorija yra įdomi. Dovanotojų duomenimis, tai – viena

2019
vasario
13

Susitikimas su VDU dėstytoju ir vertėju Sigitu Lūžiu

Kviečiame į pokalbį su universiteto dėstytoju, vertėju Sigitu Lūžiu. Renginys vyks vasario 14 d. 16 val. Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25). Pokalbio metu bus ieškoma Antikos sąsajų su moderniąja kultūra, svarstoma klasikinių veikalų vertimo bei Antikos kultūrinio palikimo aktualumas šių dienų visuomenės raidai. Taip pat renginyje bus aptariamas ir knygos „Didysis artilerijos menas“ vertimas. Renginio

2019
vasario
7

Antano Šileikos knygos „Laikinai Jūsų“ pristatymas

Vasario 19 d. (antradienį) 15 val. kviečiame į Kanadoje gyvenančio lietuvių rašytojo Antano Šileikos  naujo romano „Laikinai Jūsų“ pristatymą. Susitikimas su rašytoju vyks Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje- muziejuje ( S. Daukanto g.25, III aukštas). Bus galima įsigyti knygą ir gauti autoriaus autografą.  Tai jau penktoji Antano Šileikos knyga, išversta į lietuvių kalbą ir išleista Lietuvoje.

2019
vasario
7

Keliaujanti paroda „Per Atlantą“ bus pristatoma Lietuvos mokyklose

Keliaujanti paroda „Per Atlantą. Lietuvos ir JAV draugystės amžius“ 2019 metais keliaus po Lietuvos miestų ir miestelių mokyklas. Moksleiviai susipažins su ekspozicija ir išklausys Lietuvos ir JAV bendradarbiavimo šimtmečiui skirtą edukacinę pamoką. Vasario 6 dieną paroda bus pristatoma Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje, vasario 8 aplankysime Naujosios Akmenės moksleivius, o vasario 11 d. – Kelmės „Kražantės“progimnazijoje.

2019
vasario
1

Adamkaus bibliotekoje – doktorantūros studentų susibūrimas

2019 sausio 30 d. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje – muziejuje vyko doktorantų susitikimas su Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjunga – LJMS atstove, pirmininke Dovilė Kurpytė, kuriame buvo pristatyta LJMS veikla, diskutavome apie aktualius doktorantūros klausimus, o susitikimo pabaigoje studentai žiūrėjo video filmą „The PhD movie“.


Draugai