V. Adamkaus sveikinimo žodis konferencijos apie aukštojo mokslo ateitį Lietuvoje, dalyviams

Adamkus, M.Ziliciaus nuotrauka

                                                                              Vilniaus universiteto biblioteka, 2013 10 22

Gerbiami Europos investicijų banko Instituto vadovai,

profesoriai,

šių debatų dalyviai,

Man tikrai malonu, kad šiandien kalbame apie aukštąjį mokslą. Tikiu, kad šiuo metu tai yra ypatingai svarbi ir aktuali  tema. Kuo daugiau kalbėsime, diskutuosime, o vėliau priimtus sprendimus įgyvendinsime, tuo geriau bus Lietuvai ir mūsų žmonėms, o tuo pačiu ir visai Europai.

Džiaugiuosi, kad čia, kelis dešimtmečius lauktoje modernioje Vilniaus universiteto bibliotekoje, pavyko bendram pokalbiui suburti akademinę bendruomenę, verslo atstovus, politikus, kad aktyviai dalyvauja studentai ir jų organizacijų atstovai. Tik veikdami kartu galime rasti geriausius sprendimus ir išeitis.

Sveikinu Europos investicijų banko Institutą, šių debatų organizatorius, atkreipusius dėmesį į aukštojo mokslo, jo kokybės svarbą Lietuvoje. Noriu tikėti, kad ši parama bus ilgalaikė ir suveiks kaip katalizatorius – paskatins gerus pokyčius mūsų aukštojo mokslo sistemoje, padės perimti gerąją Europos patirtį, per daugelį metų sukauptą šioje srityje.

Nuoširdžiai linkiu šioje diskusijoje pasidalinti įžvalgomis, rasti atsakymus į svarbiausius klausimus, kaip modernizuoti  dabartinę aukštojo mokslo sistemą Lietuvoje, kad netolimoje ateityje ji užtikrintų aukštesnės kokybės išsilavinimą. Taip pat kviečiu atkreipti dėmesį į mokymosi visą gyvenimą svarbą. Mokymasis neturėtų nutrūkti baigus universitetą. Tai viso gyvenimo kelias, svarbu pasirinkti eiti tobulėjimo ir šviesos keliu.

Manau ir tikiu, kad mūsų visuomenė yra pasirengusi ir pajėgi priimti mokymosi visą gyvenimą idėją.  Tai nuolatinio tobulėjimo ir pažangos variklis. Man ypatingai džiugu, kad daug žmonių Lietuvoje jau dabar gyvena būtent taip – kartu su pasauliu, kartu su naujomis idėjomis ir moderniais mokymosi būdais.

Šiandien linkiu visiems čia susirinkusiems aktyvių diskusijų ir produktyvių pokalbių. Kviečiu įsiklausyti į vienas kito mintis ir idėjas, o vėliau sėkmingai įgyvendinti geriausias jų. Gerų debatų!

______________________________

VšĮ Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus archyvas. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.

panaudota M. Žiličiaus nuotrauka

Gegužė 2018
P A T K P Š S
« Spa    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Almos Adamkienės labdaros ir paramos fondas