Balandžio mėnesio renginių sąrašas

R van Voren paskaita 2

Kviečiame apsilankyti bibliotekoje vykstančiuose renginiuose.

2017 m. balandžio 21 d., 15 val. vyks vienas didžiausių jaunųjų literatūros autorių festivalių „Literatūrinės slinktys“. Jo metu susipažinsite su šiam festivaliui specialiai rengiamu leidiniu, kuriame pristatomi penki perspektyviausi jaunosios kartos autoriai. Renginyje dalyvaus: Simonas Bernotas, Aistis Žekevičius, Simonas Bulotas, Marius Povilas Elijus Martynenko, Mantas Balakauskas bei Ernestas Noreika. Kviečiame atvykti!

2017 m. balandžio 24 d., pirmadienį, 16 val. kviečiame į prof. habil. dr. Giedriaus Subačiaus paskaitą „Lietuviškos Uptono Sinclairo Džiunglių gijos“. Giedrius Subačius paskaitoje pristatys savo tyrimus, susijusius su garsiojo amerikiečių rašytojo Uptono Sinclerio romano „Džiunglės“ (1905) lietuviškąja tematika, kurią tyrinėja ne vienerius metus. Mokslininkas yra atlikęs romano „Džiunglės“ personažų – lietuvių šeimos antropologinę analizę, rašęs apie lietuvių darbą Čikagos skerdyklose. Savo tyrimus mokslininkas paskelbė knygoje „Upton Sinclair: The Lithuanian Jungle“ (2006). Renginį organizuoja VDU Lietuvių išeivijos institutas.

2017 m. balandžio 28 d. visą dieną vyks Taikomosios Etikos studijų (RCAE) organizuojamos mokslo dirbtuvės „Elite Workshop for PhD students. Organizuojamose dirbtuvėse bus diskutuojama apie pagrindinis problemas, susijusias su praktine filosofija ir taikomąja etika. Į dirbtuves kviečiami prisijungti doktorantai, kurie savo praktikoje susiduria su šiomis temomis.

2017 m. gegužės 9 d. 16 val. vyks VDU profesoriaus Robert van Voren paskaita apie psichiatrinę prievartą kaip politinį susidorojimo įrankį. Paskaitoje bus kalbama apie Romą Kalantą; tuo laiku naudotus bei dabartinėje Rusijoje tebeveikiančius psichiatrinės represijos būdus. Paskaita – anglų kalba. Kviečiame!