Spalis 2017

Dirbtuvės Kaunas 18+18: Prisikėlimo ašis. Profesorės Karen Forbes paskaita “Tarp meno ir architektūros”

Kaunas 18+18 Karen Forbes

Kaunas 18+18“ – tai renginių ciklas, nukreiptas į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių minėjimo ir į(si)prasminimo idėjų generavimą. Dalis kūrybinių dirbtuvių renginių vyks Adamkaus bibliotekoje.

Trečiadienį, spalio 25 d. 17.30 val. vyks prof. Karen Forbes paskaita “Tarp meno ir architektūros”. 

K. Forbes (“Creative Scotland“, projektavimo studija „Luma 3D Interactive“) - Edinburgo universiteto profesorė, kurios projektai ir inovacijos jau buvo pritaikytos Amsterdamo, Čikagos, Melburno, Kioto ir kituose pasaulio miestuose. Vienas naujausių jos (kartu su Tony Kettle) darbų “Evolution Tower” (2016 m.) buvo nominuotas kaip geriausias aukštuminis pastatas Europoje.

Dirbtuvės Kaunas 18+18: Prisikėlimo ašis. Ar galimas modernizmo tęstinumas ir transformacijos Kaune?

Kaunas 18+18

Kaunas 18+18“ – tai renginių ciklas, nukreiptas į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-ųjų metinių minėjimo ir į(si)prasminimo idėjų generavimą. Dalis kūrybinių dirbtuvių renginių vyks Adamkaus bibliotekoje.

Antradienį, spalio 24 d.17 val. vyks diskusija: Ar galimas modernizmo tęstinumas ir transformacijos Kaune? Pokalbyje dalyvaus Architektūros istorijos ir paveldo tyrimų centro vadovas Vaidas Petrulis, dr. Vilma Akmenytė-Ruzgienė, VU docentė dr. Marija Drėmaitė.

Daugiau apie pranešimus: — Skaityti daugiau

Valdas Adamkus – Amerikos lietuvių šlovės rūmų narys

LAHF

Spalio 14 d. Pasaulio lietuvių centre, Čikagoje, Prezidentas Valdas Adamkus pateko į Amerikos lietuvių šlovės rūmus (National Lithuanian-American Hall of Fame 2017).

Kartu su prezidentu, garbingo įvertinimo sulaukė lietuvių kilmės JAV senatorius Dick Durbin, šviesios atminties verslininkas dr. Juozas Kazickas (kurį minėjime atstovavo jo duktė Jūratė Kazickaitė) ir Balzeko lietuvių muziejaus įkūrėjas Stanley Balzekas.

Kviečiame perskaityti Prezidento V. Adamkaus kalbą, pasakytą iškilmingos ceremonijos metu: — Skaityti daugiau

R. Zemkausko filmo “Ieškoti Greimo” pristatymas

Julius-Greimas

Šiemet minimas iškilaus lietuvių semiotiko, publicisto, rezistento Algirdo Juliaus Greimo gimimo šimtmetis, įtrauktas ir į UNESCO minimų datų sąrašą. Šia proga spalio 18 d18 val. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje, bus pristatytas Ryčio Zemkausko dokumentinis filmas „Ieškoti Greimo“ (pranc. „Cherchez Greimas“). — Skaityti daugiau