• rugpjūčio
 • 18
 • 2017
 • Vilniuje vyks tarptautinė prezidento Valdo Adamkaus užsienio politikos konferencija

  Šių metų rugpjūčio 22 dieną Vilniuje vyks tarptautinė prezidento Valdo Adamkaus užsienio politikos konferencija. Jos tikslas – suburti Rytų regiono geriausius protus, atgaivinti regioninę lyderystė ir padėti tvirtai užtikrinti Rytų regiono saugumą.

  Konferencijos globėjas ir dalyvis prezidentas V. Adamkus pažymi, kad šiandien Europai ir pasauliui kylančių iššūkių akivaizdoje reikalinga naujos kokybės lyderystė užsienio politikoje, kuri privalo prasidėti pirmiausia regione.

  Pasak V. Adamkaus, su artimiausiais kaimynais privalome išbristi iš nepasitikėjimo ir senų nuoskaudų eskalavimo lygmens ir inicijuoti strateginį dialogą apie sprendimus, sustiprinančius ne tik mūsų, bet ir visos Europos ir JAV vienybę.

  „Mūsų regiono lyderiai praeityje ne kartą įrodė gebantys pademonstruoti lyderystę ir valią apginti bendrąsias vertybes. Susikalbėjimo tarpusavyje ir noro atrasti konsensusą mums labai reikia ir šiandieninių geopolitinių iššūkių akivaizdoje. Todėl svarbiausias šioje konferencijoje keliamas klausimas bus – kaip atkurti regione Vidurio-Rytų Europos šalių lyderystę“, – sako vienas iš konferencijos iniciatorių Seimo narys dr. Žygimantas Pavilionis, kartu pabrėždamas, kad Lietuva galėtų būti regiono lyderystės apraiškas vienijanti ašis.

  Atsakymo į šiuos klausimus ieškos į konferenciją atvyksiantys V. Adamkaus užsienio politikos bendražygiai, buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Juščenko, Ukrainos Verhovnos Rados Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Borysas Tarasiukas, buvęs Rumunijos prezidentas Traian Basescu, Lenkijos Senato vicepirmininkas Bogdanas Borusevičius, ilgametis Vokietijos užsienio politikos architektas ir Angelos Merkel bendražygis Elmaras Brokas.

  Konferencijoje didelis dėmesys bus skirtas europėjančiai Ukrainai ir jos galimybei visiškai atsiriboti nuo Rusijos. Svečiai iš JAV aptars regiono saugumo perspektyvas bei pigesnių energetinių resursų įsigijimo galimybes.

  Įdomių pranešimų tikimasi iš naujųjų užsienio politikos regione kūrėjų: prezidento Donaldo Trumpo paskirtojo atstovo Ukrainos konfliktui Kurto Volkerio, gausios Šiaurės valstybių parlamentų narių delegacijos, JAV antikomunistinio Lotynų kongresmenų bloko vadovo Linkolno Diaz–Balarto, Moldovos kandidatės į prezidentes Maios Sandu bei Gruzijos atstovo, parlamento vicepirmininko Sergi Kapanadzės.

  Konferencija vyks nuo 9 val. iki 12 val., Vilniaus universiteto Mažojoje Auloje (Universiteto g. 3).