Sausis 2017

Biblioteką aplankė savo miesto gimtadienį švenčiantys vilniečiai

kns vln

Šeštadienį, Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje apsilankė savo miesto gimtadienį Kaune švenčiantys vilniečiai. Biblioteka-muziejus, kaip ir daugelis kitų Kauno miesto kultūros įstaigų, dalyvavo Vilniaus gimtadienio šventėje. Jos metu vilniečiai galėjo nemokamai atvykti į Kauną, lankytis miesto muziejuose ir dalyvauti įdomiausias Kauno vietas pristatančiose ekskursijose. — Skaityti daugiau

Tęsiniai. Grafiti ir ne tik!

graffit

Kviečiame į ketvirtąjį Tęsinių susitikimą. Šį kartą su muzika kalbėsime apie gatvės meną ir grafiti. Diskusija pavadinta “Grafiti ir ne tik!” vyks sausio 26 d. 16 val. Pasaulio lietuvių bendruomenės menėje, Adamkaus bibliotekoje, S. Daukanto g. 25.
Apie gatvės meną kaip priemonę kelti socialinius ir politinius klausimus, apie gatvės meną kaip pilietiškumo formą kalbėsis fotomenininkas Mindaugas Kavaliauskas, menininkas, Kauno gatvės meno Nykoka vadovas Tadas Šimkus ir maestro prof. Giedrius Kuprevičius.

Valdui Adamkui įteikta Laisvės premija

Adamkus Pranskietis

2016 sausio 13 d. Lietuvos Respublikos Seime Prezidentui Valdui Adamkui buvo įteikta Laisvės premija. Kartu šią premiją gavo pirmasis atkurtos šalies vadovas prof. Vytautas Landsbergis.

„Šią akimirką esu giliai sujaudintas. Manau, kad neįmanoma tokią dieną kaip Sausio 13-oji stovėti šioje tribūnoje be pačių tikriausių emocijų. Juo labiau gavus garbingą apdovanojimą, kaip Laisvės premija. Esu tikras, kad emocijos valdo ir jus, ir mane. Negaliu ramiai prisiminti tų įvykių, negaliu ramiai klausytis liudininkų pasakojimų, negaliu ramiai galvoti apie Lietuvos istoriją, kuri gyvena ne knygose, o mūsų atmintyje ir mūsų širdyse“, – sakė Laisvės premijos laureatas V.Adamkus. — Skaityti daugiau

Sausio mėnesio renginiai bibliotekoje

renginiai asociatyvi nuotrauka

2017 m. sausio 18 d., 16 val. Lietuvių pasaulio pakraščiuose. II ekspedicijos po Argentiną ir Urugvajų vaizdo įspūdžiai. Video medžiagą ir nuotraukas komentuos bei savo įspūdžiais dalinsis kelionės dalyviai, istorikas prof. Egidijus Aleksandravičius ir video menininkas Henrikas Gulbinas. Renginį organizuoja VDU Lietuvių išeivijos institutas. 

— Skaityti daugiau

Dienraščio Lietuvos rytas reportažas iš Valdo Adamkaus bibliotekos

lrytas apie bibliotekos interjera

Lietuvos ryto priedo Būstas  žurnalistai apsilankė bibliotekoje-muziejuje ir įvertino rekonstrukcijos projekto autorių darbą. Projekto vadovas G. Balčytis, kartu su kolegomis Astra Prikockiene ir Kęstu Vaikšnoru buvo įvertinti už paveldosauginės dalies ir naujosios architektūros derinimą. Lietuvos architektų sąjunga šį projektą buvo pripažinusi geriausiu viešosios erdvės interjeru 2016 metais.

Plačiau apie tai www.lrytas.lt