Sausis 2017

Valdui Adamkui įteikta Laisvės premija

Adamkus Pranskietis

2016 sausio 13 d. Lietuvos Respublikos Seime Prezidentui Valdui Adamkui buvo įteikta Laisvės premija. Kartu šią premiją gavo pirmasis atkurtos šalies vadovas prof. Vytautas Landsbergis.

„Šią akimirką esu giliai sujaudintas. Manau, kad neįmanoma tokią dieną kaip Sausio 13-oji stovėti šioje tribūnoje be pačių tikriausių emocijų. Juo labiau gavus garbingą apdovanojimą, kaip Laisvės premija. Esu tikras, kad emocijos valdo ir jus, ir mane. Negaliu ramiai prisiminti tų įvykių, negaliu ramiai klausytis liudininkų pasakojimų, negaliu ramiai galvoti apie Lietuvos istoriją, kuri gyvena ne knygose, o mūsų atmintyje ir mūsų širdyse“, – sakė Laisvės premijos laureatas V.Adamkus. — Skaityti daugiau

Dienraščio Lietuvos rytas reportažas iš Valdo Adamkaus bibliotekos

lrytas apie bibliotekos interjera

Lietuvos ryto priedo Būstas  žurnalistai apsilankė bibliotekoje-muziejuje ir įvertino rekonstrukcijos projekto autorių darbą. Projekto vadovas G. Balčytis, kartu su kolegomis Astra Prikockiene ir Kęstu Vaikšnoru buvo įvertinti už paveldosauginės dalies ir naujosios architektūros derinimą. Lietuvos architektų sąjunga šį projektą buvo pripažinusi geriausiu viešosios erdvės interjeru 2016 metais.

Plačiau apie tai www.lrytas.lt