• spalio
 • 28
 • 2016
 • Susitikimas su prof. Mike Robinson

  Kviečiame į susitikimą-diskusiją su prof. Mike Robinson. Renginio tema: Paveldas miestui ir miestiečių gerovei. Renginys vyks spalio 28 d. 17 val. Pasaulio lietuvių bendruomenės menėje, Adamkaus bibliotekoje, S. Daukanto g. 25, Kaune. 

  Pastaraisiais metais Kauno paveldo pripažinimas įgauna pagreitį. Kauno tarpukario architektūra įvertinta Europos paveldo ženklu, carinės Kauno tvirtovės komplekso tvarkymui ir pritaikymu šios dienos poreikiams įkurtas Kauno tvirtovės regioninis parkas.

  Tačiau ko reikia, kad šie istoriniai sluoksniai taptų miesto raidos katalizatoriais? Būtent šį klausimą aptarsime susitikime-diskusijoje su svečiu.

  M. Robinson yra Tarptautinio Ironbridge kultūros paveldo instituto Birmingeme direktorius |Ironbridge International Institute for Cultural Heritage), Unesco specialiusis patarėjas Pasaulio paveldo Tvaraus turizmo programoje. Jis daugiau nei 20 metų tiria turizmo, paveldo ir kultūros sąveikas, analizuoja kaip turistai suvokia praeitį, kaip turizmas kartu su paveldu prisideda kuriant privačius ir kolektyvinius identitetus.

  Darbo patirtis globaliame kontekste leido sukaupti unikalią patirtį atskleidžiančią kultūros paveldo reikšmę įvairiuose kultūriniuose ir ekonominiuose kontekstuose (pastaraisiais metais pranešėjas nagrinėja kultūros paveldo įtaką Taivano identitetui).