• birželio
 • 28
 • 2016
 • Kazickų šeimos atstovai apsilankė bibliotekoje-muziejuje

  Šių metų Birželio mėnesį Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka-muziejus sulaukė garbingų svečių. Muziejų aplankė Kazickų šeimos atstovai. Birželio 15 d. prezidentinę biblioteką aplankė Kazickų Šeimos Fondo Prezidentė Jūratė Kazickaitė, o birželio 19 d.  – broliai Juozas ir Jonas Kazickai  (Joseph Kazickas ir John Kazickas) su šeimos nariais.

  Apsilankymo metu svečiai apžiūrėjo rekonstruotą bibliotekos-muziejaus pastatą, susipažino su ekspozicijomis, apžiūrėjo skaityklą, Pasaulio lietuvių bendruomenės menę ir palėpėje įrengtas darbo vietas muziejininkams bei VDU Lietuvių išeivijos instituto mokslininkams.

  Jūratei Kazickaitei tai buvo antrasis apsilankymas Adamkaus bibliotekoje. Prieš metus, viešėdama Kaune, ji matė biblioteką prieš pat remonto darbams prasidedant.  Šio apsilankymo metu viešnia susitiko su bibliotekos Valdybos pirmininke Birute Garbaravičiene ir direktoriumi Arūnu Antanaičiu. Bibliotekos-muziejaus atstovai papasakojo apie tolimesnius įstaigos planus, ekspozicijos plėtrą, artimiausius planuojamus projektus. Susitikimo metu apsvarstytos tolimesnės Kazickų šeimos fondo ir bibliotekos bendradarbiavimo galimybės.

  J. Kazickaitės vizitą filmavo ir pirmuosius įspūdžius užfiksavo LRT televizija. Vaizdo medžiagą ir J. Kazickaitės interviu galima išvysti LRT televizijos laidoje Septynios Kauno dienos.

  Juozo Kazicko ir Jono Kazicko šeimos nariai taip pat apžiūrėjo rekonstruotą pastatą ir ten esančią ekspoziciją. Įspūdį svečiams darė restauruotos medinės pastato detalės, durys ir unikalūs mediniai durų apvadai. Apsilankymo pabaigoje svečiai įrašė palinkėjimą

  Kazickų Šeimos fondas yra didžiausias privatus bibliotekos rėmėjas. Daugiau apie Kazickų šeimos fondą galite rasti fondo internetinėje svetainėje: http://www.kff.lt