• balandžio
 • 28
 • 2016
 • Jūratės Kazickaitės sveikinimo laiškas bibliotekos atidarymo proga

  Kviečiame perskaityti Juratės Kazickaitės sveikinimo laišką Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus atidarymo proga

  *********

  Kazickų šeima labai gailisi, kad negali būti kartu su Prezidentu Adamkum, Alma ir gerbiamais svečiais šia istorine proga, atidarant Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų, Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą prieš dvyliką metų dienos išvakarėse.

  Jei Tėvelis būtų gyvas, kaip jis didžiuotųsi ir būtų sujaudintas galėdamas išreikšti meilę ir pagarbą savo brangiam draugui, Prezidentui Valdui Adamkui.

  Prieš daugelį metų mūsų Tėvelis įsivaizdavo šią dieną – jei mus priglaudę namai Amerika gali pagerbti savo prezidentus įsteigiant oficialias bibliotekas jų vardu, kodėl Lietuva to negali padaryti?

  Šios prezidentinės bibliotekos-muziejaus svarba yra akivaizdi. Ji dokumentuos šalies evoliuciją į gerbiamą laisvų šalių tarptautinės bendruomenės narę Valdo Adamkaus išminties ir vadovavimo dėka. Tai tikrai tinkamai parodyta pagarba žmogui, kuris tiek daug nuveikė mūsų mylimos gimtinės labui.

  Jis taip gabiai ir pagarbiai atstovavo Lietuvą tarptautinėje arenoje, mums besididžiuojant savo šaknimis. Jis didelio intelekto, garbės ir doros žmogus. Gabus politikos žmogus, kuris visada kovojo už žmonių gerovę. Taikos žmogus.

  Jo daugelis pasiekimų yra tikrai vertingi ir turi būti užrašyti ir prisiminti šioje nuostabioje prezidentinėje bibliotekoje. Vien jo garbės raštų, daugybės medalių bei apdovanojimų užtektų užpildyti keletą kambarių. Visas pasaulis pripažino jo talentą ir pasiekimus. Tai teisinga, kad prezidentas pasidalins savo pelnytais pripažinimais su šalies žmonės, kuriems jis atsidavęs tarnavo.

  Tai bus biblioteka ne vien mokslininkams, darantiems tyrimus sudėtingomis vietinės ir globalios politikos klausimais, bet vieta, kur Lietuvos piliečiai matytų jų buvusio vadovo pasiekimus, juos vertintų ir didžiuotųsi išrinkę žmogų, kuris atnešė Lietuvai garbę.

  Pabaigiant labai asmeniškai, štai prezidentinė biblioteka, kur sužinosite daug apie Valdą Adamkų kaip prezidentą. Bet Kazickų šeima taip pažinojo jį ir jo nuostabiąją žmoną, Almą, tom privačiom akimirkom kaip žavingą, malonų ir paprastą žmogų, kuris buvo mūsų Tėvelio geriausias draugas ir sąjungininkas. Valdas buvo gyvybės linija Tėveliui, nes jis visada norėjo žinoti paskutines svarbias naujienas iš Lietuvos. Prisimenu ilgus pokalbius telefonu tarp judviejų ir, Valdui lankantis pas mus Bahamų salose, begalines diskusijas apie politiką ir ypač tada, apie situaciją Ukrainoje. Ir visi mes žinome prezidento kritinę rolę šaliai sunkiais laikotarpiais.

  Kazickų šeima džiaugiasi, galėdama prisidėti prie šios svarbios įstaigos. Mes su nekantrumu laukiame kada galėsime aplankyti biblioteką ir dar kartą sveikiname Presidentą Adamkų šia ypatinga proga.

  ________________________________________________________________

  VšĮ Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekos-muziejaus archyvas. Cituojant būtina nurodyti šaltinį.

  Panaudota T. Bauro nuotrauka, lrytas.lt