March 2015

Knygos “Lietuviškos širdies ambasadorius Juozas Bachunas-Bačiūnas” pristatymas

Renginyje dalyvavo knygos autorė istorikė dr. Daiva Dapkutė, prezidentas Valdas Adamkus, prof. E. Aleksandravičius ir leidėjas dr. Artūras Mickevičius. 

Renginys vyko 2015 m. balandžio 4 d., Vilniaus paveikslų galerijoje.  

Projekto “Yra šalis” interviu su Alma Adamkiene

Kviečiame peržiūrėti projekto “Yra šalis” parengtą interviu su p. Alma Adamkiene.

V. Adamkaus interviu projektui “Yra šalis”.

Projekto “Yra šalis” kūrybinė grupė pasidalino Prezidento Valdo Adamkaus interviu. Pokalbio metu V. Adamkus dalinosi prisiminimais apie gyvenimą išeivijoje, savo visuomeninę ir politinę veiklą, dabartinę geopolitinę situaciją. Interviu paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės 25-tųjų metų proga.

Lietuvos garbės apdovanojimuose pagerbta A. Adamkienė

2015 m. kovo 11 d. įvyko „Lietuvos garbės“ apdovanojimai, skirti Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui. Vakaro metu, Lietuvos garbės statulėlė buvo įteikta Almai Adamkienei, daugelį metų organizavusiai labdaringas veiklas, įkūrusiai savo vardo paramos fondą, padėjusiai Lietuvos kaimo mokykloms ir bibliotekoms.

„64 metus esame kartu. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio. Esu laimingas, kad man tai pavyko išlaikyti iki šios dienos.“ Šiais žodžiais savo žmoną sveikino Valdas Adamkus. Pakviesta į sceną, A. Adamkienė sakė: „Linkiu toliau žengti tokius pačius žingsnius Lietuvoje. Kad ji mums visuomet būtų pasididžiavimas. Linkiu stebėti ir matyti Lietuvą judant į priekį.“ — Skaityti daugiau

V. Adamkus LMA

Kovo 10 d. Lietuvos mokslų akademijoje buvo surengtas poeto Justino Marcinkevičiaus atminimo popietė. Renginys buvo skirtas poeto  85-ąjąm gimtadieniui. Savo prisiminimais apie J. Marcinkevičių pasidalino prezidentas Valdas Adamkus. — Skaityti daugiau